Patarimai, kaip vartoti maisto papildus

Patarimai, kaip vartoti maisto papildus
Publikuota 2022-12-09 Skaitė 357

Maisto papildai - tai produktai, skirti papildyti asmens mitybos racioną. Jų sudėtyje rasime didesnę, koncentruotą dozę naudingųjų medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų, mineralų, vaistažolių, aminorūgščių ar kitų maistinių medžiagų, kurių trūksta arba kurių nepakankamai suvartojama su maistu. 

Apskritai, papildai yra skirti tam, kad žmonės galėtų patogiai padidinti tam tikrų maistinių medžiagų, kurių gali trūkti jų įprastinėje mityboje, kiekį. Yra daug skirtingų maisto papildų rūšių, kurių kiekvienas turi savitą naudą. Pavyzdžiui, vieni maisto papildai orientuoti į bendrą sveikatą, kiti – į sąnarius, treti į raumenų auginimą ar svorio metimą bei daug kitų.

Tačiau nepaisant didelės įvairovės šioje srityje, egzistuoja ir keletas praktiškų bei bendrai pritaikomų faktų bei tiesų apie tai, kaip vartoti maisto papildus tinkamai. Tai ir apžvelkime!

Dažniausiai daromos klaidos vartojant papildus

Daug kam klaidingai atrodo, kad papildai – kone magiška priemonė, leisianti padėti pasiekti visus tikslus. Tačiau iš tikrųjų papildai yra tik papildoma paspirtis, kuri naudą neša tik kartu su tinkama mityba ir atitinkamai parinktomis treniruotėmis. Vieni patys papildai nieko nepadarys, tačiau jei žinote, kaip vartoti maisto papildus, rezultatų pasieksite greičiau ir, ko gero, paprasčiau nei kiti.

Visgi prieš tai verta sužinoti ir kokias klaidas galima padaryti, kad jų išvengtumėte.

Tarp dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro žmonės, vartodami papildus, yra tai, kad ignoruojama arba net neperskaitoma ant etiketės pateikta informacija, kurią sudaro nurodymai ir rekomendacijos, kaip vartoti produktą. Svarbu papildus vartoti būtent taip, kaip nurodyta. Paprastai nurodymai apima dozę ir laiką, kada vartoti papildus. Per didelė dozė gali būti net pavojinga sveikatai, o vartojant per mažą dozę naudos, paprasčiausiai nepastebėsite.

Dar viena klaida, kurią dažnai daro žmonės, yra ta, kad papildus vartoja tik pagal vardą arba aklai, neįsigilinę į savo poreikius, sveikatos būklę, renkasi nepasitarę su specialistais. Kai kurie papildai negali būti vartojami su tam tikrais vaistais ir atvirkščiai. Kai kurių papildų negalima vartoti turint įvairius sveikatos sutrikimus arba, pavyzdžiui, po operacijos. Todėl prieš pradedant vartoti bet kokius naujus papildus svarbu pasitarti su specialistais.

Be to, kai kurie žmonės gali manyti, kad papildas yra natūralus arba ekologiškas, todėl jį vartoti yra saugu. Tačiau taip yra ne visada. Tai, kad produktas paženklintas kaip natūralus, nereiškia, kad jis neturi galimo šalutinio poveikio ar sąveikos su vaistais. Būkite atidūs.

Galiausiai, geriau pasirinkite vieną arba du papildus, kuriuos vartosite. Geriau gauti maksimalią naudą iš vieno arba dviejų šaltinių, kadangi per didelė įvairovė taip pat yra ne pats optimaliausias kelias tikslų siekimui. Tad prieš pradedant aiškintis, kaip vartoti maisto papildus, reikėtų žinoti, kaip išvengti dažniausių klaidų.

Skirtingos papildų formos – ar yra skirtumas, kokias vartoti?

Jeigu pasidarysite po Stipriausias.lt prekių katalogą arba šiek tiek žinote apie papildų pasaulį, galbūt pastebėjote, kad yra trys pagrindinės papildų formos. Pasirinkti tinkamą formą yra labai svarbi proceso dalis, kadangi nuo to irgi priklausys rezultatai.

Tai: skysčiai, tabletės ir milteliai. Skysti maisto papildai geriami, tabletės yra nuryjamos, o, miltelių pavidalo papildai prieš vartojimą paprastai sumaišomi su skysčiu arba dedami į maistą.

Esminis skirtumas tarp šių formų - maistinių medžiagų įsisavinimo organizme greitis. Skysti maisto papildai leidžia naudingąsias medžiagas įsisavinti labai greitai. Dėl to gėrimai su elektrolitais arba panašūs papildai duodami sportininkams net varžybų metu. Jų poveikis būna kone momentinis ir jaučiamas labai greitai.

Nors savo ruožtu maistinės medžiagos iš skysčių paprastai įsisavinamos greičiau nei iš tablečių/kapsulių ar miltelių pavidalo maisto papildų, tačiau pastarieji taip pat turi didelę naudą. Nors skysti maisto papildai gali greičiau papildyti organizmą medžiagomis, tačiau tablečių ir miltelių pavidalo maisto papildai gali būti naudingi ilgesnį laiką, padėti sutrumpinti atsistatymo laiką ir ne tik. Be to, skiriasi ir kaina. Lyginant vieną dozę, skysti papildai beveik be išimčių yra brangiausi, o milteliai ir tabletės kainuos pigiau.

Kalbant apie tai, kaip vartoti maisto papildus ir kokius produktus rinktis, būtina pakalbėti ir apie vartojimo patogumą. Batonėlį ar gėrimą galima neštis su savimi. Na, o štai miltelius jau reikia laikyti stacionariai, atskiroje talpoje susiplakti kokteilį, kurį nešitės į salę arba treniruotę. Tad juos renkasi rimtai tikslo siekiantys atletai. Be to, verta pagalvoti apie save ir taip, jog papildai nekeltų diskomforto. Visų pirma, dauguma priemonių gali būti skirtingų skonių, tad jų vartojimas tikrai neprivalo būti nemalonus. Visgi, jei susiduriate su nemaloniais pojūčiais ryjant stambesnes kapsules ar tabletes, geriau rinkitės kitokio tipo produktus.

Apskritai, jums tinkamiausias papildų tipas priklausys nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir poreikių. Svarbu pasitarti su sporto ir mitybos profesionalais arba Stipriausias.lt komanda prieš pradedant vartoti bet kokį naują papildą, kad įsitikintumėte, jog jis jums saugus ir tinkamas. Tiesa, nemažai informacijos pateikiama ir pačių produktų puslapiuose, aprašymo skiltyje

 

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2022-12-09
Kalbant apie sveikatą, sportą ir gerą savijautą, visada turėsime pakalbėti ir apie mitybą. Sveikos i...
2023-01-30
Pasaulyje vyrauja gana plačiai paplitusi, bet klaidinga nuomonė, kad maisto papildų vartojimas gali ...
2023-01-30
Žuvų taukai yra populiarus maisto papildas, kuriame gausu omega - 3 riebalų rūgščių, tokių, kurios b...
Susijusios prekės
Carnitine 100000 - tai efektyvi L-karnitino bei vitaminų B5 ir B6 kombinacija greitai pasi..
€2000
764
Isodrinx Tabs - tai tirpstančios tabletės izotoninio ar hipotoninio gėrimo paruo&scar..
€650
772
Skirtas energijos ir organizmo skysčių bei vitaminų balanso palaikymui treniruotės me..
€950
774
Šis produktas gali būti lengvai įsisavinamas; tai 100 % grynas išrūgų baltymų hidroliz..
Nuo €1980
783
Diuretikai, esantys Super Cuts sudėtyje yra kiaulpienės šaknis ir uva ursi lapai, kurie pasiž..
€2800
791
Visi Olimp Glutamine Xplode ingredientai - L-gliutaminas ir aktyvūs ingredientai iš..
€3200
797
HAYA LABS Free Form Amino Complex – tai aukštos kokybės maisto papildas, sukurtas laisv..
€1260
726
Kreatino monohidratas jau ilgą laiką plačiai naudojamas sporte. Apie 95% kūne esančio kreatino randa..
€2900
775
Rašyk
Skambink