Kreatinas

Kreatino monohidratas jau ilgą laiką plačiai naudojamas sporte. Apie 95% kūne esančio kreatino randa..
€2900
775
Everbuild Tri-Creatine Malate sudėtyje yra tri-kreatino malato, kuris yra veiksmingesnis už įprastą ..
€2800
647
Kreatino monohidratas yra ekonomiškiausias maisto papildas raumenų masės ir jėgos didinimui. ..
€1200
621
CREATINE 5000 Fueled with Creapure® (https://www.creapure.com/) yra 100 % grynas produktas su fa..
Nuo €1500
620
EVERBUILD CGT MAXX yra puikus produktas prieš treniruotę maksimaliam "pumpui" ir ga..
€1850
615

Elektroninėje parduotuvėje Stipriausias.lt kiekvienas gali įsigyti Everbuild, Nutrend, Universal ir kitų gamintojų kreatino papildus su įvairiausiomis formulėmis ir priedais. Kreatinas sportui yra vienas iš populiariausių ir labiausiai mėgstamų papildų, tiek tarp sportininkų, tiek tarp pradedančiųjų. Everbuild, Nutrend ir Universal kreatinas gali padėti pasiekti dar geresnių rezultatų sporto salėje, jeigu šiuos papildus derinsite su tinkamu mitybos ir treniruočių planu.

Užsisakyti aukštos kokybės, saugius papildus internetu – labai paprasta. Jūs galite rinktis iš gausaus asortimento, kuriam neretai taikoma ir viena nuolaida bei akcija. Tam tikri, atrinkti produktai gali būti parduodami su keliolikos ar net keliasdešimties procentų nuolaida, tad pirkti iš Stipriausias.lt – apsimoka. Be to, užsakymą internetu galėsite apmokėti sau patogiausiu būdu, o prekių pristatymu visoje Lietuvoje pasirūpins mūsų partneriai – kurjeriai ir papildus atgabens į bet kurį Omniva terminalą arba nurodytu adresu.

Nedelskite ir padėkite sau pasiekti geresnių rezultatų sporto salėje su aukštos kokybės kreatino papildais!

Kreatinas - kas tai?

Maisto ir sporto papildai kreatinas – dažnai vartojamas produktas, kurį renkasi sportininkai mėgėjai, pusiau profesionalai ir net pasaulinio lygio atletai. Kadangi šis papildas pasižymi dideliu efektyvumu ir patrauklia kaina, jo populiarumas yra savaime suprantamas. Dėl to galima pamatyti daugybę skirtingų kreatino papildų, pradedant gėrimais, baigiant šokoladiniais batonėliais arba kreatino milteliais. Kreatinas – natūrali medžiaga, kuri, kuomet patenka į organizmą, virsta į kreatino fosfatą. Būtent pastarasis prisideda prie ATP arba adenozintrifosfato sintezės. Tai yra vienas iš svarbiausių mikroelementų mūsų organizmų ląstelėse ir suteikia jiems energijos, kuri – būtina sporto metu, kada susitraukinėja ir įsitempia raumenys. Vykstant ATP hidrolizei, jūsų organizme atsiranda energijos, kuri gali būti panaudojama įvairioms funkcijoms atlikti: judėjimui, biosintezei tarp skirtingų medžiagų, jų pernašai per membranas ir ne tik. Kitaip galime sakyti, kad ATP yra universalus cheminės energijos saugotojas ir pernešėjas ląstelėse. Tad kreatinas sportui suteikia naudą skatindamas sintezę mikroelementų ir medžiagų, kurios didina organizmo potencialą.

Kreatiną gamina ir žmogaus organizmas, tačiau pagaminamų kiekių yra per mažai, kad pavyktų pasiekti gerų rezultatų. Dėl to svarbu jo gauti ir su maistu. Kreatino apstu baltymais turtingame maiste, pvz., mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose.

Kreatino populiarumas

Jau praėjusio amžiaus antroje pusėje mokslininkai pastebėjo ryšį tarp kreatino, kaip maisto papildo, vartojimo ir pagėrėjusio fizinio organizmų potencialo. Vėliau šis ryšys buvo toliau nagrinėjamas ir sporto pasaulyje, kur jis išpopuliarėjo, kaip papildai. Kreatinas tinka ne tik fitneso, bodybuilding ar kultūrizmo sporto šakų atstovams. Jį naudingai gali vartoti ir daugybę kitų, skirtingų sporto šakų propaguojantys atletai bei pradedantieji, kurie nori geresnės sportinės formos.
Vartojant kreatiną lengva pastebėti padidėjusį organizmo ir fizinio pajėgumo potencialą, ypač trumpose, didelio intensyvumo reikalaujančiose atkarpose, kaip kad sprintas, svorių kilnojimas, šuoliavimas, lenktynės ar panašiose.

Trumpa apžvalga

Geriausias kreatinas iš Stipriausias.lt elektroninės parduotuvės yra maisto papildas, tinkantis sportuojantiems. Kreatinas jūsų organizme yra bene pagrindinis raumenų susitraukimams reikalingos energijos šaltinis ir jos sintezės katalizatorius. Kadangi sportuojančiam organizmui energijos reikia tikrai daug, nepakanka to, ką organizmas pagamina pats ir ką gauname iš įprasto maisto. Reikalingi papildai.

Nors maždaug 50% organizme esančio kreatino atsargų gaunama iš mėsos, o pusė – pagaminama kepenų ir inkstų bei išnešiojama po raumenis bei ten naudojama, beveik visas kreatinas ten ir užsiliks, kad būtų lengvai panaudojamas fizinės veiklos metu. Kreatinas aprūpina raumenis energija, palaiko tonusą.
Kadangi organizmas be sustojimo gamina kreatiną, svarbu, kad jo kiekis organizme būtų optimalus. Jūsų organizme, kreatinas egzistuoja stabilioje būsenoje, kartu su panašiu junginiu, kurį vadiname kreatininu. Pastarasis iš organizmo šalinamas kartu su šlapimu, todėl inkstų funkcija smarkiai prisideda prie gero kreatino balanso kūne. Kreatinas tiek moterims, tiek vyrams neturėtų užsilaikyti organizme.

Kreatino papildų nauda

Kreatinas ir jo nauda yra gerai žinomi dalykai tarp profesionalių sportininkų bei mėgėjų. Bene dažniausiai kreatinas vartojamas tam, kad palengvėtų treniruotės, pagreitėtų atsigavimas po intensyvaus sportinio krūvio, greičiau būtų pasiekiami norimi jėgos rezultatai. Kreatino nauda organizmui daugiausiai apima padidėjusią impulsinę jėgą, padidėjusį organizmo potencialą trumpuose intervaluose, tačiau ne aerobinei, ilgalaikei ištvermei. Norėdami gauti didžiausią naudą, turite planuoti savo vartojimą, tad verta pasitarti su mitybos specialistais, dietologais, asmeniniais treneriais ir/ar gydytojais.

Kreatino vartojimas yra dažnai sutinkama ir populiari praktika tarp sportininkų. Šis papildas yra legalus tiek tarp TOC (Tarptautinis olimpinis komitetas), tiek tarp NCAA (Nacionalinė koledžų sporto asociacija) reglamentų. Kreatinas tinka vyrams ir moterims.

Tyrimai rodo, kad kreatino papildų vartojimas gali:

 • Pagerinti treniruočių rezultatus.
 • Padėti atsigauti po intensyvių treniruočių.
 • Užkirsti kelią traumoms ir (arba) sumažinti jų sunkumą.
 • Padėti sportininkams geriau toleruoti didelius treniruočių krūvius.
 • Padidinti neriebalinę raumenų masę po treniruočių programos.

Ypač svarbu paminėti, ką daro kreatinas, kuomet jį vartoja žmonės, nevalgantys mėsos. Fiziologiškai, vegetarai visuomet turės mažesnes kreatino atsargas tarpraumeniniame raumenyje. Dėl to jiems kreatino papildai yra be galo svarbus produktas, nors reikia ir nemažai laiko, kol pakankamas kreatino kiekis akumuliuosis raumenyse.

Universal, Nutrend ar Everbuild bei kitų gamintojų kreatino papildai prisideda ir prie geresnės savijautos. Keletas tyrimų rodo, kad vartojantieji rečiau patirs mėšlungį, taps mažiau paveikūs išsekimui nuo karščio, dehidratacijos. Taip pat jų organizmai geriau toleruoja raumenų įtempimą, tad mažėja patempimų, išsukimų, nikstelėjimų rizika. Nekontaktinės traumos ir net bendro pobūdžio traumų dažnumas gerokai sumažėja, lyginant su kreatino papildų nevartojančiais. Atrodo, kad šis poveikis yra pakankamai ilgalaikis ir tęstinis.

Kuomet sportuojate ir atliekate aukšto intensyvumo pratimus, kreatinas siekia, kad organizme vyktų tinkama apykaita ir raumenyse atsidurtų fosfokreatinas. Visos šios sintezės ir funkcijų rezultatas yra:

 • Padidėjęs raumenų potencialas ir atlaikomas darbinis krūvis – per vieną treniruotę ir ilgalaikiam raumenų auginimui tinkamas sąlygas užtikrina būtent didesnis kreatino suvartojimas.
 • Geresnė ląstelių komunikacija ir medžiagų jose, sintezė – kreatinas padeda raumenims atsistatyti ir skatina naujų raumenų augimą perduodant medžiagas tarp įvairių ląstelių skeleto raumenyse.
 • Anabolinių hormonų skaičiaus išaugimas – vartojant kreatiną, organizme išauga tokių hormonų, kaip IGF-1, kiekis.
 • Efektyvesnė ląstelių hidratacija – vartojant kreatiną, jūsų organizme, o ypač raumeniniuose audiniuose esančiose ląstelėse padaugėja drėgmės – vandens. Toks poveikis teigiamai atliepia raumenų auginimui.

Be to, tyrimuose pastebėta, kad kreatino papildų vartojimas gali padėti sergant neurodegeneracinėmis ligomis (pavyzdžiui, raumenų distrofija, Parkinsono ir Huntingtono ligomis), diabetu, osteoartritu, fibromialgija, kreatino apykaitos ar pernašos sutrikimais, kitomis.

Kreatino vartojimas

Geras kreatinas – kokybiški papildai ir tinkamas jų vartojimas vaidina labai svarbų vaidmenį sportinių rezultatų siekimo procese. Norint turėti geriau išpuoselėtą raumenyną, lengviau atsistatyti po krūvių bei įveikti sunkiausias treniruotes, dažnu atveju efektyviausias sprendimas būna papildų vartojimas. Kreatinas, kaip sako tyrimai ir atsiliepimai, gali pagerinti savijautą ir sportinius rezultatus net keletu būdų, jeigu jį vartojate atsakingai.

Kreatinas – kaip jį vartoti?

Jeigu jus domina kreatinas ir norite žinoti, kaip jį vartoti, visų pirma susipažinkite su tuo, kam reikalingas kreatinas. Jeigu jūsų tikslas yra ilgalaikės ištvermės didinimas, atsistatymas po traumos arba svorio metimas, gali būti, kad jums yra geriau ir labiau tinkamų papildų. Tačiau, jeigu auginate raumenis, norite turėti daugiau jėgos ir efektyviau sportuoti salėje ar jausdami intensyvų krūvį, galite iš karto domėtis, koks kreatinas bus geriausias jums!

Vartojant papildus svarbu atsižvelgti į savo organizmą (svorį), treniruočių intensyvumą ir norimus tikslus. Orientacinio pobūdžio vartojimo instrukcijos visuomet yra nurodomos pačiame papildų prekės puslapyje, tačiau tikslinga yra pasitarti su savo treneriais ar mitybos specialistais, dietologais bei gydytojais, kad žinotumėte, kiek ir kokių papildų jums reikėtų vartoti. Kreatino vartojimas įprastai prasideda nuo įkrovos arba pasikrovimo etapo. Jo metu organizme sparčiai išauginamos kreatino atsargos.

Maždaug vieną savaitę reikėtų vartoti didesnę dozę (pvz., 15-22g per dieną), padalinant į 4-5 porcijas per dieną. Vėliau reikia sumažinti per dieną suvartojamo kreatino dozes, tačiau jį vartoti reguliariai. Kadangi cikliškumas čia nebūtinai duos didelę naudą, apsimoka tęsti vartojimą kol auginate raumenis.

Užsikrovimo laikotarpis turėtų trukti 5-7 dienas, o jo metu ir po jo naudinga prieš papildų vartojimą suvalgyti daug baltymų arba angliavandenių turinčio maisto. Su jo pagalba kreatinas bus greičiau įsisavinamas, kadangi išsiskirs insulinas. Tiesa, įkrovos etapas nėra būtinas, bet tada truksite tikrai ilgai, kol organizme prikaupsite reikiamas jo atsargas. Įkrovos etapą darykite atidžiai ir atsižvelgdami į rekomendacijas bei patarimus.

Kadangi kreatinas traukia vandenį į raumenų ląsteles, patartina jį vartoti užsigeriant stikline vandens ir visą dieną gerti daugiau skysčių.
Svarbu žinoti, kaip tinkamai dozuoti kreatiną bei stebėti, kaip jūsų organizmas į jį atsako. Kreatiną nepatariama vartoti žmonėms su inkstų ar kepenų ligomis bei cukriniu diabetu, jaunesniems nei 18 metų asmenims, nėščioms bei maitinančioms moterims ir tuo atveju, kuomet reguliariai geriate vaistus, reguliuojančius cukraus kiekiui kraujyje.

Kiek kainuoja kreatinas?

Kreatino papildų kaina priklauso nuo keleto faktorių. Visų pirma, įtaką daro produkto tipas, gamintojas ir jo sudėtis bei ypatumai. Aukščiausios klasės kreatinas internetu, kuris skirtas profesionaliems sportininkams ir turi rafinuotą cheminę formulę, ko gero, kad kainuos paprasčiau nei universalūs, visiems tinkami, paprastesni kreatino papildai.

Antras, įtaką darantis faktorius yra produkto kiekis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek gramų (jeigu tai – milteliai) arba ml (jeigu tai yra skystis) rasite pakuotėje. Kartais didesnė kaina reiškia ir didesnę talpą, todėl ją pirkti vis tiek labiau apsimoka. Atkreipkite dėmesį į kainos ir kiekio santykį bei lyginkite pagal kainą 100g arba 100ml, arba kainą 10 porcijų (angl. servings)

Pavyzdžiui, jeigu kreatino papildai A kainuoja 50€ ir ten yra 100 porcijų. Papildo A 10 porcijų jums kainuoja 5€. Na, o papildai B su kreatinu kainuoja 100€, tačiau ten yra 500 serviravimų. Tokiu atveju 10 porcijų jums kainuoja 2€. Aišku, kad labiau finansiškai apsimoka pirkti papildus B, tačiau tai tik vienas aspektas. Vienas kreatinas geriau tinka kultūrizmui, kitas – pradedantiems, trečias – kaip vienas iš papildų metant svorį ir ne tik. Svarbu įvertinti, kokie ingredientai jums yra svarbiausi, kokia formulė labiausiai tinka ir kita.

Stipriausias.lt interneto parduotuvėje rasite Everbuild, Nutrend, Universal ir kitų gamintojų papildus. Jiems neretai taikoma ir ne viena akcija, kurių metu aukščiausios kokybės papildai parduodami pigiau ir žemesne kaina nei įprastai. Nedvejokite įsigyti tuo metu!

Koks kreatinas geriausias?

Kadangi jau žinote, kas tai yra kreatinas ir kokie šio papildo ypatumai bei savybės, kada jį labiausiai verta vartoti ir kokių tikslų jis padeda pasiekti.
Tad tikrai užtikrintai galima teigti, jog nėra vieno – universaliai geriausio kreatino papildo produkto. Dauguma populiariausių produktų yra kreatinas monohidratas, tačiau vertinant kiekvieną atskirai, svarbu įvertinti tai, kokia yra papildo forma (milteliai, kapsulės, skystis), kiek veikliųjų medžiagų ir gryno kreatino yra vienoje dozėje, koks papildų skonis, kokie kiti veiklieji ingredientai yra naudojami formulėje ir taip toliau. Įvertinus visus šiuos faktorius ir papildų kainą, galima lengviau išsirinkti, kuris kreatinas bus geriausias.

Kodėl kreatino papildus verta pirkti internetu?

Kreatinas internetu patogiau perkamas dėl daugelio įvairių priežasčių. Kodėl verta šiuos papildus pirkti internetu?

 • Platus pasirinkimas – Stipriausias.lt elektroninėje parduotuvėje rasite garsiausių gamintojų produkciją.
 • Patrauklios kainos bei ypatingi pasiūlymai – geros kreatino papildų kainos bei dažnai taikomos akcijos ir nuolaidos užtikrins, kad geriausiomis sąlygomis įsigyti papildus visada bus galimybė.
 • Patogus atsiskaitymas – už papildus ir produkciją iš Stipriausias.lt elektroninės parduotuvės atsiskaitykite sau patogiausiu būdu.
 • Spartus pristatymas visoje Lietuvoje – patys pasirinkite geriausią pristatymo būdą į bet kurį Omniva siuntų terminalą arba kurjerių paslaugomis. Nurodytu adresu išsiųsime, o mūsų partneriai pristatys jūsų kreatino papildus itin greitai.
Perkamiausios prekės Visos prekės
Kreatino monohidratas jau ilgą laiką plačiai naudojamas sporte. Apie 95% kūne esančio kreatino randa..
€2900
Everbuild Tri-Creatine Malate sudėtyje yra tri-kreatino malato, kuris yra veiksmingesnis už įprastą ..
€2800
EVERBUILD CGT MAXX yra puikus produktas prieš treniruotę maksimaliam "pumpui" ir ga..
€1850
Rašyk
Skambink